بی موضوع

وقتی میشی دایه عزیزتر از مادر باید هم اینجوری بشه ، هر بلایی سرت می یاد کمته. اصلآ و اصلآ دیگران رو مقصر ندون. هیچ کس تقصیری نداره، این تویی که اجازه می دی دیگران جایگاهشون رو ندونن و رفتارهایی از خودشون بروز بدن چه جدی و چه شوخی، چه احساسی و یا چه متوقعانه که کلآ موجب ناراحتی تو بشن.

اصلآ دیگران مقصر نیستن.

وقتی تو در اجتماع، محل کار، خانواده و حتی در مجموعه دوستان کارهایی می کنی که ضرورتی نداره، لطف هایی می کنی که دیگه شده  وظیفه و اگه یه روز بگی نه همه پشت چشم نازک می کنن و میگن فلانی اخلاقش نوسان داره همین میشه و تو از لطف بیخودی که حالا حق مسلم همه شده، شدی گلی که به جای آنکه همه از زیبای آن لذت ببرن از خارش آزرده میشن اونم چه گلی ،گل نرگس که اصلآ خار نداره.

وقتی بارهایی رو بر دوش می کشی که بار تو نیست، و وقتی آوانس هایی رو بی منت به هر آدمی که مشکل داره  می دی اینجوری میشه که همه رو سرت سوارن.

بابا من نمی دونم تو کی می خوای به خودت بیای.ول کن این آدمهای متوقع رو که تا وقتی منفعتشون ایجاب میکنه چاکر و مخلصن و دوستت دارن.آخه به تو چه؟مگه تو مصلح اجتماع هستی؟ مگه تو چتر حمایت از خانواده باز کردی.بابا تو فقط یه آدمی هستی با هزار تا گیر و واگیر که حالا خودشو گذاشته کنار و چسبیده به گیر و واگیر بقیه. آخرش هم شده گاو نه من شیر ده که همه فقط لگدش رو می بینن نه شیر دادنشن رو. حال تو هی بیا و بگو بابا به خدا من همون گاوه هستم که شیر میده بی فایدس میگن تو گاوه ای که لگد می زنه، چرا واسه اینکه یه جا کمی خواستی مراقب خودت باشی.و تو هر روز از روز قبل گاوتر میشی با شیر بیشتر و نمی خوای این واقعیت رو بفهمی که اگر خداوند  اراده کند خودش به هر کس و هر جا لطف خواهد کرد.

من امشب با خدای خود عهد و پیمان بستم، از خدا سپاسگذارم برای خانه امنی که به من داده وباید از این فرصت استفاده کنم و به فکر جستجوی خودم باشم.

و به قول عزیزی اول خودم رو معالجه کنم.

باید قبول کنم که خداوند برای هر کس برنامه ای داره و هر کس مسئول آگاهی ،اخلاق و رفتار خود شه .

من با دخالت کردن در امر خداوند فقط مشکلات را بیشتر می کنم و نمی توانم مشکلی را حل کنم.

باید اینو بفهمم تا بتونم خودسازی کنم.

خیلی خودمونی نوشتم.خیلی ناراحت بودم.

هر چی تو ذهنم بود، رو صفحه آوردم.

اگر کلامم کمی تند شده من رو ببخشید.

نیاز داشتم بنویسم.

/ 8 نظر / 34 بازدید
حسین

میگن " آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند" این حرفای تو هم یه قسمت عمدش به دل ما نشست. البته راجع بهش میشه خیلی فکر کرد و حرف زد. اینکه بعضی آدما هویتشون تو کمک به دیگران تعریف شده و به غیر از این چیز زیاد دیگه ای ندارن. اینکه بعضیا با کمکای الکی فقط دنبال تشکر بعد از کمک هستن تا روحیه خودخواهشون رو تسلی بدن. بعضی وقتا فکر میکنم خوبی و بدی چه راحت می تونن جاشون رو عوض کنن. آدما موجودات ضعیفی هستن و اقعا ضعیف. اما فکر کنم بعضی جاها باید کمک کرد و البته کمک خواست. بهترین جا زمانی هستش که فکر کنی کار یا حرف تو باعث رشد دانایی خودت و یا طرف دیگه میشه ببخشید زیادی حرف زدم. این فقط نظرم بود و هیچ چیزه دیگه نبود. به وبلاگ منم سر بزن

پرنده کوچک خوشبختی

سهیلای عزیزم از اینکه تو رو غمگین می بینم ناراحتم . این تیکه نوشتت دقیقا همون چیزی که من در مورد تو فکر می کنم" آدمی هستی با هزار تا گیر و واگیر که حالا خودشو گذاشته کنار و چسبیده به گیر و واگیر بقیه" اگه لحظه ای بخوای برای خودت باشی خوشایند دیگران نیست . در اوج ناراحتی باید بگی و بخندی بعد کم کم می بینی جسمت و روحت اسیب دیده و کسی نیست تو رو حمایت کنه . نازنینم بیشتر به فکر سلامتی خودت باش.

شهرام

سلام کاملا" ، صد البته موافقم با شما اما به نظرم سن آدمی هرچقدر بالاتر میره در این زمینه هاتجربه اش هم بیشتر میشه این پست واقعا" فرق داشت بقیه ی مطالبه قبلی تون همشیره !!!

پرویز

یه لحظه فکر کردم اینارو دارم تو ذهن خودم مرور میکنم این قدر صادقانه و تاثیر گذار و درست بود آره اخلاق بعضیا همینه آخرشم آدم بده ی قصه ها همینا میشن... سر من زیاد اومده ....پس اخلاق شمام یه جورایی..................

فریبا اخوان

حرف دل من را زدی عزیز

گلزار

[گل]خانم سلام نمی دونم چی بگم ولی فقط می تونم اگه اجازه بدین چونکه شما و رفتار و گفتار و قلم زدن شما رو دوست دارم بخاطر روح پاک و گفتار صادقانه تان و اطمینان دارم هر کاری که خواهید کرد بر روی رضای یکتای هستی است و انسانیتی که در وجودتان می باشد کاش صبرتان لبریز نمی شد و کلام همیشه زیبایتان تند نمی شد من رو هم ببخشید بابت جسارتی که کردم ارادتمند [گل]

مهرداد

یه چیزی بگم خیالت رو راحت کنم. تو درست بشو نیستی. فقط آدمهایی که بهشون سرویس میدی رو عوض میکنی.

نسیم

عزیزم من خیلی تلاش کردم این اخلاقموعوض کنم اما همش منفییییی نشد خیلی سخته تلاش کنی خودت نباشی چون بقیه لیاقتشوندارند